33 Replies to “Huawei P20 Pro (recenzia)”

 1. Pán Šesták

  Dokáže niektorá značka konkurovať QuickMemo od Lg? Potrebujem záznam obrazovky – upraviť screen obrazovky, kresliť, zaznacit, ihneď zdieľať. Samozrejme tlačidlo tejto funkcie na spodnej lište (čo viem tak to zvláda iba Note a modely od LG) ďakujem

 2. Mgr.art. Victor Bleha

  Po kúpe som na druhý deň musel odstúpiť od zmluvy- display sa nedá nastaviť, zobrazuje príšerne farby, ktoré vyzerajú ako display bez vhodných driverov ako rozmazaná upatlaná VGA 256 farebná verzia, červená je ako mrkva-ružová, foto vraj 7000×4000 bodov , po nafotení stále len úbohých 2180×1080, video 4k len vo svojom vlastnom video režime, programy ako napr FilMic vôbec neštarne iba v rozlíšení 1080×720 – proste úbohé a pomalé, myslel som že 6GB RAM pomôže- je žiaľ pomalší ako LG G5. Jedine selfie super, no že má 4OMPx to vôbec necítiť a mmnoho nedorobených a nepodarených vecí v cudzích aplikáciách.

 3. peters cz

  Foťák s deseti čočkama a neumí ani základní formát 16:9 (4:3 není základ ale retro). Soudruzi z ČLR vždycky někde udělají chybu. Proč to během vývoje nedají otestovat někomu "z lidu", zkušenýmu praktikovi jako je Rišo – podle mě nejlepší CS recenzent. A ty záda – buď špatnej vtip nebo slepá víra, že úplně všichni nosí zadní kryt. Jinak hodně dobrej foun i když za šílenou cenu.

 4. skyloadd

  K čomu mi bude takýto telefón ? Prejde rok (dve "veľké aktualizácie") a môžem si kúpiť nový model… Huawei, Samsung, Honor …. a kopu ďalších… čo sa týka updatov systému je to hrôza, myslím si že by sa mali "inšpirovať" napr. Xiaomi ktorý vydá update aj na niekoľko rokov staré telefóny/smartfóny…
  Dizajn, fotoaparát a všetko je ok… ale tie aktualizácie… keď už dám za telefón 700-900€ (popr. to kúpim z heureky lacnejšie) tak očakávam nejakú podporu od výrobcu… aspoň na vlajkové lode… Huawei radšej spravý po koko* modelov a updaty na nový android nikde …

 5. Matej

  Ahoj ja ťa chcem poprosiť o radu, aký telefón by si odporúčal do 500€?ide mi hlavne o foťák(hlavne krajiny,portérty,selfie) ďakujem.

 6. Marek Futo

  richard je fanda applu a samsungu a v kazdej recenzii to nejakym sposobom pripomenie 🙂 a ked je mu 850 vela a apple X 1400 je fajn podla neho 😀 tak super, chyba mi seriozna objektivita

 7. Kamil Štekl

  Ďakujem, takto má vyzerať objektívna recenzia nového mobilu. Je zrejmé, že výrobca musí pri návrhu voliť kompromisy kvôli nákladom a cene. Pripomienky k telefónu by sa mal výrobca dozvedieť, možno by takto pri ďalšom type telefónu niektoré veci vylepšil.

 8. andrej pupik

  Huawei má ešte dosť ďaleko od Samsungu alebo Applu,ale treba im vzdať hold a rešpekt pretože za pár rokov cca 5 rokov sa dostali s úplne bežného miesta a pozície na svetový trend a patrí medzi najpredávanejšie telefóny.Ja osobne mám Samsung galaxy J5 2015 A iPhone 8 plus,ale určite by som si tento telefón vyskúšal aspoň na nejaký čas,ale osobne som fanúšik Samsungu.

 9. Rollko75

  DxOMark
  sú proste amatéri. Vy viete lepšie otestovať kvalitu fotoaparátu v mobile :). Podľa mňa to môžu zabaliť keď ste tu vy. A s
  hodnotením výdrže batérie tiež nesúhlasím. 600 mAh navyše sa musí prejaviť. Iným testerom sa to prejavilo….. PS: a nabity na 100% je cca za 1:30 minút a nie ako I PHONE ktoré z dodávanou nabijackou potrebuje viac ako tri hodiny.

 10. JuaNexGT

  Treba si uvedomiť že formáty fotiek priamo súvisia s technickými parametrami snímača. 10MPx je jasné – spájajú 4 pixle do jedného (40:4= 10), 7MPx je úplne to isté aj so spájaním Px, ale v orezanom formáte 16:9 – preto mám radšej plný formát 4:3 (plný z technických parametrov fotočipu). Áno mohli dať možnosť fotiť aj do formátu napríklad 16:9 pri cca 25MPx, ale bolo by to bez spájania pixlov (čo je ich hlavná prednosť foťáku) a s výrazne orezaným formátom oproti 40MPx z ktorého si po odfotení viem výslednú fotku následne lepšie orezať. Takže vlastne využili možnosti čipu na maximum bez zbytočných formátov. Netvrdím že je to vždy výhoda – lebo napríklad veľa ľudí si to nevie takto spočítať a preto výhodu potom berie ako nevýhodu.
  Je pravda, že keby tam tú možnosť dali, tak by zalepili ústa kopec ľudom, ale zase by sa vystavili veľkému riziku, pretože tie fotky bez spájania Px by boli nekvalitnejšie (hlavne v horších svetelných podmienkach).

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *