OnePlus 6'ya Android 9 geldi | Kurduk, inceledikAndroid dünyasının bu yıla damga vuran akıllı telefon modellerinden OnePlus 6, Android 9 güncellemesini aldı. Bakalım Android 9 yani Android Pie, OnePlus 6’ya neler getiriyor. Tüm detaylar ve dahası videomuzda.

Tüm teknoloji incelemeleri için kanalımıza ABONE olun ►

Web Sitemiz ►

Sosyal Medyadan da Donanım Haber’i takip edin:

Twitter ►
Facebook ►

Türkiye’de teknoloji forumu denince 1999’dan beri ilk akla gelen portal donanimhaber.com’un YouTube sayfasında teknolojiyle ilgili her şeyi bulabilirsiniz.

42 Replies to “OnePlus 6'ya Android 9 geldi | Kurduk, inceledik”

 1. Cihan Kaya

  Merhaba ben huawei mate20 lıte kullanıyorum bütün huawei serilerine 9 pie güncellemesi geliyor fakat mate20 lıte da güncelleme gelmiyor bir bilginiz varmı

 2. Koray G.

  Erdi bey, yeni Pie güncellemesiyle ekran parlaklığı da değişti ona değinmemişsiniz. Oreo’da parlaklık barını ufak oynattığınızda bile parlaklık açılıyordu ama Pie’da daha çok karanlık ortam kullanıcıları için tasarlanmış. %75 den sonra artık ekran aydınlanmaya başlıyor. Bu yeniliği Google’ın kendi açıklamasından okudum fakat pratikte pek hoşuma gitmedi. Parlaklığı, dışarıda sürekli en son ayarda tutmanız gerekiyor. İkinci olarak da, “cache clear” kaldırılmış. 3. part uygulamayla silmeniz gerekecek ön bellektekileri buna artı olarak Pie güncellenmesinden sonra ortalama 9 GB bir bellek kaybı oluyor. Bunları, kullanacak arkadaşlarla paylaşmak istedim. Bu saydıklarım kendi adıma pek hoşlanmadığım ayarlar.

 3. Turquality 0

  Bu video android taraftarlarının ios taraftarlarına "android çok detaylı istediğimiz özelleştirme var" derken ne demek istediklerini anlamayan/umursamayanlara gelain.

 4. Samet ÇITIR

  Güncellenerek sonra, maalesef wireless sıkıntıları ortaya çıktı. Örneğin, veri kullanımını tamamen kapatıp wireless butonuna basıldığında telefon siyah ekran vermeye başladı. Geçici çare olarak telefonu baştan başlamaya zorlamak işe yarıyor ve cihaz açıldığında wireless in aktif bir şekilde çalıştığını görüyoruz. Ihtiyaca göre wireless i kapatabiliyoruz fakat açmaya çalıştığımızda yine aynı sorun ortaya çıkıyor. Bu sorun uçak modunu kapattığınızda da ortaya çıkıyor. Bir sebepten dolayı, wireless e bağlanmaya çalışırken bu sorun ortaya çıkıyor. Acilen bug güncellemesi gerekiyor…

 5. Burak KURT

  Android 8 de oyun oynarken izlediğin video küçük karede oynayabiliyordu şimdi pip özelliği çalışmıyor. Çok hızlı gelince de eksikler olabiliyor. Telefon kocaman zaten büyüteçsiz az daha yaşayabilirdim =)

 6. Memmed Pirimov

  Donanim Haber Lutfen Bana yardim edin. Lutfen ? Oxygen OS Versionu Android 9 beta yukledim geri donemk istiyorum Android oreo ya olmuyor. Lutfen instagram. @memmed_pirimov hesabina yazin yardimci olun fotograf atim

 7. can Bekem

  Erdi bey donanım haber , shiftdelete gibi şirketlerde çalısmak icin bilgisayar mühendisliği mezunu olmak şartmı ? Daha yeni üni 1. Sınıftayımda

 8. Emirhan TUNA

  Oneplus 5t kullanıcısıyım telefon mükemmel tek kötu yani gece fotoğraf çekimi iyi değil. Öldürmez ama böyle bir telefonda gece cekiminin kötü olması moral bozuyor. 6t yi bekleyeceğim. Başka bir markaya geçmeye kalksam op nin verdiği erişebilirliği, ergonomikligi alamayacağımdan kuşkulanıyorum. Alet çok nalet, bağımlı yapıyor. ?

 9. Harun Karamuklu

  Ekranın ikiye bölünmesi ve iki ayrı telefon gibi bağımsız çalışması çok güzel bir özellik ya. Sanıyorum Samsung icat etmişti bunu.
  Ama vazgeçilmez olabiliyor yer yer. Umarım kaldırmazlar.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *