Recenzja Sony Xperia XA2 Plus – Michał Brożyński – 90sekundTECHTest, recenzja, opinia – Sony Xperia XA2 Plus – Michał Brożyński – 90sekundTECH

1. Pełna, pisana Sony Xperia XA2 Plus:

Sony Xperia XA2 Plus robi świetne pierwsze wrażenie, a potem… a potem zaczynają się schody… XA2 Plus ma 6 wad, które wyraźnie rzucają się w oczy:

1. Xperia XA2 Plus nie posiada podświetlenia nocnego w wyświetlaczu.
2. Xperia XA2 Plus nie ma aktualnych łatek bezpieczeństwa, a te które się pojawiają przychodzą z baaardzo dużym opóźnieniem i nie do końca są aktualne.
3. Xperia XA2 Plus nie ma funkcji Xperia Actions.
4. Xperia XA2 Plus otrzymała 32GB na pliki, ale dostępne do użytku jest ok. 20GB. Pamięć szybko się kończy, a kiedy się kończy…
5. …to Xperia XA2 Plus zaczyna zwalniać i przycinać.
6. Xperia XA2 Plus robi bardzo udane zdjęcia, ale wyłącznie ogólnych scen. Nie wychodzą fotki z bliska, tryb bokeh całkowicie nie radzi sobie z obrysem postaci i równomiernym rozmyciem tła, wieczorami widać dużo szumów, a aplikacja fotograficzna potrzebuje koniecznie odświeżenia.

Paradoksalnie w Sony Xperii XA2 Plus znajdziesz też wiele zalet:

1. Świetny jakościowo wyświetlacz.
2. Ogólnie szybkie podzespoły (pod warunkiem, że pamięć nie jest zapełniona).
3. Przyjemny interfejs niewiele modyfikowanego Androida 8 Oreo.
4. Stosunkowo dobrą baterię, która oferuja od 4.5h do 6h SoT (czasu włączonego ekranu) i działanie wynoszące ok. 1.5-2 dni.

Ale wymienione wyżej wady dają o sobie zbyt wyraźiście znać. Jak namoje oko – smartfon w cenie 1700zł nie powinien ich mieć, zwłaszcza, że można znaleźć sporo tańszych alternatyw, ot chociażby tą:

Jak na moje oko – warto rozważyć, czy oby właśnie na ten model chcemy postawić. Średni segment sprzętowy oferowany przez konkurencję, jest dziś znacznie ciekawszy. I bardziej dopracowany!

2. Wszystkie zdjęcia w oryginale na Flickr:

3. Muzyka:
Kevin MacLeod: Airport Lounge – Disco Ultralounge – na licencji Creative Commons Attribution (
Źródło:
Wykonawca:

ZAPRASZAM NA BLOGA – mamy naprawdę świetne recenzje i DUUUŻO własnego, niezależnego zdania!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *