Samsung Galaxy S10+ vs Huawei P30 Pro kamera karşılaştırmasıHardware Plus Nisan sayısını indirin:

Samsung Galaxy S10+ vs Huawei P30 Pro kamera karşılaştırması videomuzda, iki amiral gemisi karşı karşıya geliyor. Videomuzda her iki telefonun ön kamera ve arka kamerası sonuçlarını, farklı senaryolarda görebilirsiniz.

Samsung Galaxy S10+ vs Huawei P30 Pro kamera karşılaştırma

Donanımsal bazda dilerseniz her iki telefonun da kamera özelliklerine yakından bakalım.

Galaxy S10+ modelinde üçlü bir arka kamera sistemi bulunuyor. Ana kamera F/1.5 ila F/2.4 arasında değişim yapabilen 12 MP çözünürlüğündeki sensör. Buna ek olarak cihazda 12 MP’lik bir telephoto ve 16 MP’lik bir de geniş açı lens bulunuyor. Ana kamera ve telephoto lenste OIS desteği yer alıyor.

Çift ön kamera ile gelen Galaxy S10+ modelinde 10 MP’lik F/1.9 diyafram değerine sahip ana kameranın yanında 8 MP’lik bir de derinlik algılayıcısı yer alıyor.

Huawei P30 Pro modelinde 40 MP’lik F/1.6 diyafram değerine sahip ana kameranın yanı sıra, 20 MP ultra geniş açı ve 8 MP’lik periscope kamera yer alıyor. Ayrıca hem arka tarafı bulanıklaştırmada hem de uzunluk ölçümlerinde kullanılmak üzere bir 3D ToF sensör bulunuyor.

In The Light by Artificial.Music
Creative Commons — Attribution 3.0 Unported— CC BY 3.0

Music promoted by Audio Library

Far Away by Declan DP
Licensing Agreement 2.0 (READ)

Music promoted by Audio Library

37 Replies to “Samsung Galaxy S10+ vs Huawei P30 Pro kamera karşılaştırması”

 1. Mehmet Ceyran

  Huawei P30 Pro'nun videolarında kırmızımtrak renk hakim. Bazan çamur gibi sıvanıyor. Yeşil çimen kahverengimsi bir hal alıyor. Bu olmasa yakınlaştırmada (Zoom) ve gece görüşünde rakipsiz. Videodaki bu hatası her yerde biliniyor. Acaba ayarlarla düzeltme imkanı varmıdır merak ediyorum?

 2. ismet karamustafa

  Bende aldım p 30 Pro .. yılların Samsungcusuyum. Note ve s serilerinin hemen hepsini kullandım.. ama P30 proyu aldığıma çok pişmanım!!! Sakın almayın…telefon çok güzel olsa da aksesuar konusunda sıfır!!! Uyduruk bir şeffaf kılıf ve s9 plusin jelatini ni taktım !!! Ha derseniz onu arkası cam telefonu kılıfsiz ve jelatinsiz kullanırım diyorsanız burdan bana ulaşın.. satıyorum.. degrade açık rengi var bende…

 3. Riza Aydin

  Yillardir Samsung kullaniyorum iyi telefon hakkini vereyim, hatta S10+ almayi düsünüyordum taki Huawei P30 Pro cikincaya kadar. Huawei performansiyla, fotograf kalitesi ve özellikle zoom özelligiyle sanki bir tik öne gecti, video da Samsung daha biraz daha iyi. Eger nerden biliyorsun diye sorarsaniz söyleyeyim Huawei P30 Pro kullaniyorum, bataryasi cok iyi, normal sartlarda 2 hatta az kullananlar icin 3 gün bile gidiyor. Ayrica bu videoyu hazirlayan arkadaslara da tesekkür ederim.

 4. serdar yaralı

  En çok Kerem Bey’in montunun gerçek rengi s10+ a mı yoksa P30 Pro ya mı yakın , onu merak ettim? En gerçekçi rengi hangisi veriyor olması bakımından önemli geldi benim açımdan

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *